top of page

eKW Full Elektrikli Enjeksiyon Makinası

Verimlilik ve üretim maliyetlerini düşürmeye odaklanan yeni bir makine konsepti, pek çok avantaj sunar: su tasarrufu sağlayan kapalı yağ banyolarında çalışan devridaim silindiri vidalarının kullanılması nedeniyle güç tasarrufu, düşük su tüketimi, ses seviyelerinin önemli ölçüde azaltılması, minimum yağlama maliyetleri. Bu özellikler yüksek güvenilirlik, tekrarlanabilirlik ve doğruluk sağlar.

Mengene Ünitesi

Baskı plakasının sapmasını tamamen ortadan kaldıran benzersiz KW bağlama sistemi kullanılarak, özellikle genişletilmiş açma vuruşları için mükemmel paralellik sağlanır. Doğrudan tahrik uydu makarası devridaim vidaları ile plaka hareketi, yüksek yük kapasitesi ve geliştirilmiş performans sağlar. Makine güvenilirliği ve rasyonellik, daha az yer kaplayan, su soğutmalı kapalı fırçasız motorlar ve dolayısıyla herhangi bir kirletici içermeyen kalıp alanı ile geliştirilmiştir.

Enjeksiyon Ünitesi

Tamamen yenilikçi bir fonksiyonel yaklaşım gösteren orijinal BMB teknolojisi. Enjeksiyon ünitesi, bir yağ banyosunda çalışan yüksek yük kapasitesine sahip bir uydu silindir devridaim vidası içerir. Plastikleştirme ve enjeksiyon hareketleri iki eşzamanlı senkron motor tarafından tahrik edilir: ilki enjeksiyon hareketini, ikincisi vida dönme hareketini yapar. Herhangi bir ara aktarma ünitesi olmadan doğrudan bağlanır. Sonuç olarak, doğrudan tork tahrikleri güç kaybını önler ve düşük aşınma sağlar. Tahrikler su soğutulduğundan hızlı devir süreleri elde edilir ve aşırı ısınma olmadan hassasiyet ve toplam tekrar üretilebilirlik sağlanır.

Kontrol Ünitesi

Tüm BMB makinelerinin motorları ve mekanik işlevleri, ilk önce takım tezgahı endüstrisi için geliştirilmiş, ancak tam emniyetle en üst düzeyde performans sağlamak için BMB tam elektrikli makineler için özelleştirilmiş ve mükemmelleştirilmiş özel bir CNC sayısal kontrol sistemi tarafından kontrol edilir. Sürücüler frenleme enerjisini geri kazanmakta ve böylece sistemin enerji verimliliğini arttırmaktadır. Sistem, ayar ve kontrol fonksiyonları için tamamen entegredir ve tüm döngü değerleri için ayarlanmış parametrelere ulaşılmasını kolaylaştırır. Ayar prosedürü, giriş, pozisyon, hız ve basınç gibi sadece üç değerin girilmesini gerektiren oldukça basitleştirilmiştir. Tüm ayarlanmış parametreler otomatik olarak ayarlanan hızlanma ve yavaşlama ile sınırlı bir kontrole sahiptir.

Uzaktan  - Yardım Kumanda

BMB, Fabrika 4.0 senaryosunda aktif olarak makinelerin uzaktan bile olsa “BT ile ITC dünyasıyla bütünleşmesini sağlayan” akıllı iletişim kurumu yapan varlıklar ”yapan sistemlerle ilgilenmektedir. Uzaktan yardım servisi, bir TPC / IP şirketi ağ bağlantısı ve bir İnternet bağlantısı aracılığıyla kontrol sistemine müdahalelere gerçek zamanlı olarak izin verir. Makine kontrol sistemi ekran sayfasının içeriği, aslında PC iş istasyonları ve diğer cihazlar tarafından uzaktan görüntülenebilir ve düzenlenebilir.

bottom of page