Buradasınız:
 
 

BMB KX

bmb-kxKX serileri BMB tarafından belirli özelliklere sahip daha yüksek kilitleme kuvvetlerini gereksinen pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve böylece oldukça kapsamlı mevcut ürün yelpazesini tamamlamak için oluşturulmuştur.

Cömert plaka boyutları ve uzun açılma mesafeleri örneğin otomotiv sektöründe tipik kalıpları bağlamak için sayısız olanak sağlıyor.

Hareketli plakanın hareketinde mükemmel bir yatak oluşturmak için alttaki kolonları tabana "sabitlenmiştir" ve mekanik sağlamlık için de ek bir garanti oluşturur.

Projenin toplam büyüklüğüne rağmen KX serilerimiz kapsamlı ve kompakt boyutlar sunarlar. KX serileri 1.400 tondan başlayan ağırlıklarda mevcuttur.

 

KONTROL SİSTEMİ

KX serilerinin kumandası bütün BMB imalat makineleri gibi Moog dokunmatik ekranlı mikroişlemciden oluşur. Basit, kullanıcı dostu arayüz, dokunmatik ekranın ve sınırlı sayıda sayfada toplanan temel işlevlerin de yardımıyla, parametrelerin ayarını hızlı ve sezgisel hale getirir ve böylece hata ihtimalini de en aza indirger. MOOG kontrol sisteminde kilitlemeye tahsis edilmiş özel kard, kapalı bir devrede hareketli platinin kusursuz paralelliğini garanti ederek dört yüksek basınç pistonunun konumunu kontrol eden dört servo-valfi yönetir. Pistonlarının konumunun kontrolü, 'manşonlar' aralıksız giriş yaptığında kusursuz senkronizasyonu sağlamak için bütün kapama hareketi boyunca sürekli olarak gerçekleştirilir. Özel bir sayfa kapamanın temel parametrelerini gerçek zamanlı olarak görüntülenmesini sağlar.

 

bmb-kx-ek

 

KİLİTLEME ÜNİTESİ

Kilitleme mekanizması BMB'nin mükemmellik standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Hareketli plaka, sadece uzun ve hızlı hareketleri sağlamak için değil aynı zamanda kalıpların bağlama evresi sırasında büyük, "aktif" bir kuvvet kullanmak için de yerleştirilmiş olan iki piston tarafından hareket ettirilir. Konumu, manyetik algılayıcı ile sürekli olarak kontrol altında tutulur. Kolonların "bloklaması"için konumunu bulan ve aynı şekilde "mesafe" ile kontrol edilen 4 manşon kullanılır. Dört doğrusal dönüştürücü, senkronize hareketi sağlayabilen dört bağımsız servo-valf tarafından etkinleştirilen yüksek basınç pistonlarının konumunu kontrol eder. Mobil yüzey, yüzeyden gelen titreşimleri engelleyen ve çok derin ve ağır kalıplarda bile kusursuz paralelliği garanti eden iki uzun, sağlam kayar blok tarafından, tabanda ve alt kolonlar üzerinde hareket eder. Ayrıca, daha yüksek mekanik sağlamlığı garantilemek üzere alt kolonlar tabana kaynaklanmıştır.

bmb-kx-ek2

 

ENJEKSİYON ÜNİTESİ

KX serilerindeki enjeksiyon üniteleri, "çift plaka" kategorisindeki tipik enjeksiyon hacimlerini ve güç gereklerini karşılamak zorundadır. Bu seriler; müşteri gereklerine göre, son derece esnek "kilitleme gücü – enjeksiyon" kombinasyonları olanağı ile boyutlandırılmıştır. Bu da pratik olarak bütün gerekleri karşılamamıza olanak sağlar. Hız ve basınç için kapalı devre çalışan Moog servo-valfi, kalıp gözlerinin dolum (enjeksiyon) evresini ve ütüleme ( basınçta tutma) evresini hız, hassasiyet ve tekrarlanabilirliği de garanti ederek kusursuzca kontrol eder. Silindir ve plastikleştirme vidası da projenin bütününe fayda sağlamıştır. Nitekim, mal alama esnasında malzemenin homojenliğini ve yüksek plastikleştirmeyi sağlamak için mükemmel bir uzunluk/çap oranına sahip olmanın yanı sıra, hızlı değiştirmeyi de mümkün kılacak şekilde tasarlanmıştır; farklı malzemeler işleyen ve üretim başlangıcına kadar geçen zamanı ve boşluğu azaltmak isteyen her kullanıcı için ideal bir çözümdür.