Buradasınız:
 
 

Ambalaj

Teknolojik gelişmeler, tasarım çalışmaları, malzeme ve formların çeşitlenmesiyle birlikte, plastiklerin ambalaj sektöründeki payları her geçen gün daha da artmaktadır.

Geniş bir hammadde yelpazesinden üretilen çok çeşitli ürünler, plastik ambalaj endüstrisinin her alanında kullanılmaktadır.

Plastik ambalaj yapımında kullanılan hammaddeler HDPE (Yüksek yoğunluklu polietilen), LDPE (Düşük yoğunluklu polietilen), PVC Polivinil Klorid, PET Polietilen Terefitalat, PEN Polietilen Naftalat, PP Polipropilen, PS'dir.

Bu plastikler, kolay şekil almaları, gazlara karşı koruyucu ve hafif olmaları ve hijyen koşullarının kolay sağlanması nedeniyle, özellikle kap, şişe, tepsi gibi ambalaj üretimlerinin en önemli hammaddeleri arasında yer almaktadır.

Plastik ambalajlar; darbelere karşı dayanıklılık ve kırılma durumunda bile etrafa saçılmama, hafiflik, estetik görünüm ve ultraviyole ışığına karşı koruma açısından çeşitli renklerde üretilebilme, şeffaflık ve ekonomiklik gibi çok çeşitli avantajları yüzünden ambalaj sektörü için vazgeçilmez bir yere sahiptir.

ambalaj1

Plastik ambalajlar, tıbbi ürünler ve ilaçların steril olarak depolanmasından, ekmek, et ve sebze gibi gıda maddelerinin raf ömrünü uzatmaya ve hassas teknik ürünlerin hasardan korunmasına kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Plastik ambalaj sektörünün ürünleri olarak; stretch filmler, shrink filmler, palet örtüleri, torbalar, poşetler, big-bagler, dokuma çuvallar, ipler, termoform ile üretilmiş katı ve sıvı yiyecek-içecek kapları, gazlı ve gazsız içecek şişeleri, endüstriyel bidonlar, deterjan ve kozmetik ürün şişeleri, köpük kaplar sayılabilir.

Plastik ambalaj üretiminde her alanda PROTEC müşterilerine , özellikle ...... konularında destek olmayı kendine görev bilmektedir.