Buradasınız:
 
 

BMB KW Pi

Ambalaj Sektöründe Referans

 

kwpi1

KW Pi Makine serisi, yıllarca ince cidarlı ve hızlı çevrim gerektiren ürünlerin üretimine yönelik özel teknolojinin lideri oldu. Kullanıcılar  ve  sektörün iyi bilinen kalıp üreticileri ile yakın işbirliği içinde yapılan çalışmalar sonucunda önemli gelimeler sağlandı.

Üretim maliyetleri, belli özelliklere sahip parçaları üretme kabiliyeti ve elde edilen sonuçları üretim esnasında sürekli olarak tekrar edebilme kapasitesi ile belirlenir.

KW Pİ serisi makineler, verimliliği arttırmak için maksimum şartlar ile  “ teknik ve hassas “ parçaları üretmek üzere en iyi özellikleri bünyesinde birleştirir. 

Hızlı çevrim ve kalitede tekrarlanabilirliğin mükemmel olması özellikle ambalaj sektöründe çokça geçerli olan ince cidarlı parçaların hızlı ve sabit çevrimlerle imalatı ve bundan dolayı “ekonomik” tarzda üretebilmemize olanak sağlıyor. Bu çalışma koşullarına uygun dizayn edilen, ve kullanılan malzemenin çok dikkatli seçildiği ve en kaliteli malzemenin kullanılması  sayesinde bu makinalardan azami verim alınabilir.

 

HİDROLİK SİSTEM

img_11

Devrimci teknolojiye sahip hidrolik sistemi yüksek performans ve tekrarlanabilirliği garanti etmektedir. Valf blokları, hızlı ve doğru …… verebilmek amacıyla ….. üzerine direk olarak monte edilmişlerdir.

bmb-kw-pi-ekHız ve Basınç kontrolu için konuşlandırılmış, kapalı devre ( closed loop) kontrol’e sahip Servo valfler ve Oransal Valfler enjeksiyon ve makine parametrelerinde yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirliği garanti ederler.

Hidrolik basınç akümülatörleri, enjeksiyon makinasının bütün çalışma evrelerinde hidrolik devrede sabit devre basıncının sağlanmasını,  yüksek ve sabit hızı ve regülasyon basıncını sağlar; hidrolik öğelerin daha uzun ömürlü olması için hidrolik komponentlerde oluşabilecek aşırı basınçların emilimini  garantiler ve yüksek basınç gereksinimleri için gerekli yağın kullanımına izin verir. Çalışma esnasındaki  tüm hareketler Hidrolik Akümülatörler sayesinde paralel yapılabilir. Otomatik düzenleme halkasının daha iyi yanıt vermek üzere hareket edebilmesi için valf blokları doğrudan üniteler üzerine monte edilmiştir. Pompa motoru üzerindeki inverter bütün çevrim süresi boyunca , daha fazla enerji tüketimini engellemek için kullanılan yağın kademeli dönüşünü mümkün kılar.

 

ENJEKSİYON ÜNİTESİ

Enjeksiyon ünitesi, makinenin maksimum performansını garantilemekte önemli bir role sahiptir.Arıtılmış L/D oranı, bütün üniteler için 1000 mm/sn civarında yüksek enjeksiyon hızı, yüksek enjeksiyon basıncı, yüksek plastikleştirme kapasitesi, daha düşük sıcaklıklarda çalışma olasılığını sağlayan ve aynı zamanda yüksek ergitme kapasiteli 3T profilli vidalar enjeksiyon ünitesinin  özelliğini ortaya koymaktadır.  Hidrolik bakımından mükemmele olarak konuşlandırılmış enjeksiyon pistonu vida’ya direk bağlı olup mal alma esnasında da dönmektedir. Bu bir çok parçanın aşınma riskini ortadan kaldırmaktadır. Basınç ve Hız açısından kapalı devre çalışan MOOG servo valf enjeksiyon ve ütüleme ( basınçta tutma ) süreçlerini  hız, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik özellikleri ile mükemmel kontrol edebilmektedir.

 

kwpi2

 

KİLİTLEME ÜNİTESİ

bmb-kw-pi-ek3Kilitleme ve enjeksiyon ünitelerini taşıyan ana gövde, mukavemeti yüksek profil ve saçtan yapılmış olup kilitlenmeden kaynaklanan gerilimleri de elastik bir şekilde emmek üzere tasarlanmıştır.

Mengene ünitesinin altındaki alan, büyük boyutlu parçaların çıkarılmasını kolaylaştırmak üzere tamamen boş bırakılmıştır. BMB tarafından patenti alınmış KW mengene sisteminde makaslar mengene açma esnasında dışarı doğru çalışır.

Dışarı doğru açılın makas kolları sayesinde mekanik mukavemet, daha hızlı hareket ve plakların kusursuz paralelliği gibi geleneksel mafsal kollu mengene sistemlerine ilişkin avantajların yanı sıra, hareketli plakanın uzun açma mesafesine ilişkin hidrolik kilitleme makinelerdeki avantajlarıda mümkün kılınmıştır.

Mengene sistemindeki kolların özel geometrisi, kilitleme basıncını haraketli plakanı merkezine doğru konumlanmasına olanak vermiştir bundan dolayı kilitleme basıncını kalıbın bütün plaka yüzeyine dağıtacak şekilde uygulanması mümkün kılınmış ve hareketli plakada oluşabilecek distorsiyon ve bozulmalar engellenmiştir.

BMB (Patentli) Mengene sistemi, mengene açma evresindeki göz ardı edilmeyecek kalıp boyutlarını ve uzun açma mesafesini gösteriyor

 

MENGENE ÜNİTESİ

Kilitleme ve enjeksiyon ünitelerini taşıyan ana gövde, mukavemeti yüksek profil ve saçtan yapılmış olup kilitlemeden  kaynaklanan gerilimleri de elastik bir kwpi_4şekilde emmek üzere tasarlanmıştır.

Mengene  ünitesinin altındaki alan, büyük boyutlu parçaların çıkarılmasını kolaylaştırmak üzere tamamen boş bırakılmıştır. BMB tarafından patenti alınmış KW mengene sisteminde makaslar mengene açma esnasında dışarı doğru çalışırlar.

Dışarı doğru açılan makas kollarısayesinde mekanik mukavemet, daha hızlı hareket ve plakaların kusursuz paralelliği gibi geleneksel mafsal kollu mengene sistemlerine ilişkin avantajların yanısıra, hareketli plakanın uzun açma mesafesine ilişkin hidrolik kilitlemeli makinelerdeki avantajlarıda  mümkün kılınmıştır.

Mengene sistemindeki kolların özel geometrisi, kilitleme basıncını hareketli plakanın merkezine doğru konumlanmasına olanak vermiştir bundan dolayı kilitleme basıncını kalıbın bütün plaka yüzeyine  dağıtacak şekilde uygulanması mümkün kılınmış ve hareketli plakada oluşabilecek  distorsiyon ve bozulmalar engellenmiştir.

kwpimengene

 

 

BMB (Patentli) Mengene sistemi, mengene açma evresindeki göz ardı edilemeyecek kalıp boyutlarını ve uzun açma mesafesini gösteriyor

 

MAKİNA KONTROL SİSTEMİ

kwpi6_2
 • Silindir grubu ocak rezistanslarının homojen plastiklemyi sağlayabilmek için her bir bölge ısıtıcısı bağımsız olarak ayarlanmış set değerleri ve ayarlanabilen güç yüzdesi gibi parametrelerin tam otomatik
 • çalışmasını sağlayan elektronik kontrol sistemi ısıtıcıları PID olarak sürer. Değişik kalıp formatlarında homojen ve ergonomik ısınmayı sağlayabilmek için makine kontrol yazılımında elektronik sıcaklık sisteminin “auto tuning” yapılabilmesi özelliği değişik kalıplarda verimli ve hızlı sıcaklık kontrolu sağlar. 
 • Manyetik cetveller ( sürtünmesiz ) sayesinde kalıp kalınlığı, itici mesafesi, mengene açma – kapama mesafeleri, enjeksiyon grubu mesafesi, mal alma mesafesi gibi mekine üzerindeki hareketli aksamların pozisyon değerleri çözünülürlüğü yüksek olarak okunur.
 • Mengene kapama, Mengene açma, enjeksiyon, mal alma ve geri basınç hızlarının düzenlenmesi için birçok noktada profil kontrolü
 • Ayarlanabilir basınç profilini kullanarak bütün kilitleme stroku üzerinde  kalıp koruması
 • Kalıp kalınlığının otomatik düzenlenmesi
 • Her çevrim esnasında makinenin bütün değişken parametreleri kıyaslanmak için sürekli görüntülenebilir böylece  sürekli denetimlerle kalite kontrolü yapılabilinir.
 • Her bağımsız işlev için saniyenin yüzde biriyle ifade edilebilecek çevrim ve alarm süreleri
 • Sabit disk ve SD hafıza kartlarında sınırsız kalıp bilgisi depolama
 • Her  çalışma vardiyasına ait üretim bilgilerinin ,üretim parametrelerindeki değişimlerin gözlenmesi. 
 • Başlangıç ve üretim parametrelerinin otomatik düzenlemesi ile başlangıç çevrimi

MOOG kumanda sistemi, kendilerine atanan işlevleri maksimum etkinlikle gerçekleştirmek için tasarlanmış farklı CPU’ların birlikte çalışmasına dayanır.

Makine kontrol sistemi olarak MOOG mikrodenetliyici sistem kendi ailesine ait MOOG valfi kullandığı için aralarındaki haberleşme hızı ve tepki süreleri diğer kontrol sistemi ve valflere göre çok daha hassas ve duyarlıdır. Bununla birlikte MOOG kontrol sistemi makine üzerindeki diğer analog sensör ve enstrümanlardan aldığı bilgileri işleyerek onlara gerekli komutları da hızlı ve hassas olarak iletir.

Her işlemden artan güç, makineyi gerçek anlamda tamamlayan yardımcı işlevleri yerine getirmek için kullanılır. Dağıtılmış işlevli modüler sistem seçimi, çok çeşitli parametreleri kolay bir şekilde ayarlamanızı ve makineyi bütün kalıplama zorluklarına uyarlamanızı sağlar.

Makine ve operatör arasındaki ilişkide farklı bir uyum oluşur. İşlev tuşlarının kullanımı ile basit ve açık grafikler hızlı programlamayı ve mevcut kaynakların uygun kullanımını sağlar.