Buradasınız:
 
 

Medikal

syringe

Özellikle hassas ve titiz çalışma gerektiren hijyenik plastik ürünlerin üretiminin kaliteli ve çağdaş bir titizlikle yapılması insan sağlığı için son derece önemlidir.

Tıp sektöründe ihtiyaç duyulan plastik ürünler çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bir çok hastane, laboratuvar ve klinik benzeri sağlık kurumlarında kullanılan medikal plastik ürünler şüphesiz hijyenik ortamlarda ve insan sağlığı için tehdit oluşturmayacak ham maddelerden elde edilmelidir.

Polietilenden üretilen plastik ürünlerin temizliğinin kolay ve hijyenik olması bu ürünlerin üretimde plastiğin tercih edilmesini sağlamıştır.

Medikal plastik üretiminde insan sağlığı ve konforu göz önünde bulundurularak bir çok ürün üretilmekte tıpta, cerrahide ve hatta dişçilikte toksit içermeyen özel plastik hammaddeli, istenilen özellikte, renkte, sertlikte, tek kullanımlık olarak üretilmektedir.

PROTEC uluslararası ilaç firmaları, medikal ürün üreten üreticiler olmak üzere medikal plastik sektörünün önde gelen firmalarına hizmet vermektedir.